This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Programowanie w języku PHP

1) Edytor PHP online 2) Zapasowy edytor PHP online

7.1. Wprowadzenie (169)

Mirosław Zelent - Instalacja pakietu XAMPP
MZ - PHP1 - Zamówienie piekarni
MZ -PHP2 - Logowanie

7.2. Instalowanie PHP (171)

Instalacja w systemach Windows i Linux

7.3. Pakiet XAMPP (173)

Strona projektu

7.4. Struktura języka PHP (180)

Podstawy - phpkurs.pl

7.5. Składnia języka PHP (183)

Składnia
Operatory
Operatory - inne źródło
Zmienne i stałe

7.6. Instrukcje sterujące (198)

Struktury kontrolne
Tablice
Schematy iteracji

7.7. Funkcje (207)

Ponowne użycie kodu

7.8. Funkcje wbudowane (215)

Przetwarzanie daty

7.9. Pliki i katalogi (229)

Ciągi znakowe
Odbieranie pliku od użytkownika
Operacje na plikach

7.10. Obiekty (243)

7.11. Formularze (259)

Przekazywanie danych między stronami
Obsługa formularzy - webmaster.helion.pl

7.12. Pliki cookies i sesje (271)

Sesje

7.13. Sieć (287)

7.14. Bazy danych w PHP (290)

1. Wprowadzenie do języka PHP.


Zadanie PHP01

Zapoznaj się z rozdziałem 7.1 Wprowadzenie str. 169 podręcznika. Zwróć szczególną uwagę na różnicę między językiem JavaScript i PHP, w jakich obszarach wykorzystuje się język PHP, jak można wykorzystywać ten język oraz jak wygląda proces przetwarzania kodu PHP. Posługując się edytorem tekstu Notepad++ wykonaj stronę zawierającą rozdział 7.1.1. Opis języka str. 170 podręcznika. W sekcji head umieść informację o autorze strony, użytym narzędziu, treści strony oraz słowach kluczowych.

2. Instalowanie PHP i pakiet XAMPP.


Zadanie PHP02

Zapoznaj się z rozdziałem dotyczącym instalacji PHP w systemie Linux oraz Windows. Podręcznik zawiera również opis pakietu XAMPP. Zapoznaj się z nim oraz przeprowadź jego instalację, konfigurację oraz uruchomienie. Na zajęciach będziemy wykorzystywali pakiet w wersji portable: xampp-portable-win32-1.8.2-0-VC9.

3. Struktura i składnia języka PHP.


Zadanie PHP03

W tym rozdziale poznamy strukturę języka PHP realizując konkretny projekt pokazany w kursie Mirosława Zelenta. Po wykonaniu projektu z zamówieniem dla piekarni uzupełnij skrypt o jeszcze jedno pole: imię klienta i wykorzystaj to pole w formularzu zamówienia.
Zapoznaj się również z rozdziałem 7.4 z podręcznika. Posługując się edytorem WYSIWYG np. kompozer wykonaj dokument html zawierający Tabelę 7.1 ze strony 180. Plik zapisz na platformie FRONTER.

4. Typy danych, 0peratory i wyrażenia.


Zadanie PHP04

Materiał obejmujący tą tematykę rozpoczyna się w podręczniku od strony 185 i rozdziału 7.5.3 Typy danych. Zapoznaj się z tym rozdziałem. Szczególną uwagę zwróć na przeznaczenie poszczególnych typów oraz na przykład 7.9 pokazujący różne formaty zapisu.
Zwróć uwagę na różnicę w zapisie łańcuchów znaków w apostrofach i cudzysłowie. Przeanalizuj przykłady z użyciem składni heredoc i nowdoc.